Yeni Skoda Suberb Türkiye’de satışa çıktı: İşte fiyatı ve özellikleri

Skoda, D segmentindeki amiral gemisi Superb modelinin yeni neslini lansmana özel fiyatlarla ülkemizde ön siparişe açtı.

Ön satışın ardından, haziran başında yeni Skoda Superb, ülkemizdeki Skoda yetkili satıcılarında yerini alacak.

Skoda Superb’in giriş seviyesi Elite donanımda Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Arka Trafik Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme Sistemi, Güvenli Çıkış Sistemi, Ön Bölge Frenleme Asistanı, Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Uyarı Sistemi, E-Call Acil Durum Çağrı Sistemi ve 8 Adet Hava Yastığı gibi tüm güvenlik özellikleri standart olarak sunuluyor.

10,25 inç Dijital Gösterge Paneli​, 10 inç Bilgi-Eğlence Sistemi ve Geri Görüş Kamerası gibi birçok teknolojik özellik de sürüş deneyimini ileriye taşıyor.

Teknik detaylar

Superb Sedan 150 PS güç üreten 1,5 litrelik TSI mHEV hafif hibrit teknolojisine sahip motorun yanı sıra, 265 PS güç üreten 2,0 litrelik TSI benzinli motorla veya 193 PS’lik 2,0 TDI dizel motorla tercih edilebiliyor.

Superb Sedan’da yer alan 2,0 litrelik motorlar, 4 çeker sürüşle kombine edilmiş. Superb Combi modeli ise, 1,5 litrelik TSI mHEV hafif hibrit model ile sunuluyor.

Türkiye fiyatı

Superb Sedan, 1 milyon 950 bin TL’den başlayan fiyatlarla müşterilere sunulurken, Yeni Skoda Superb Combi station wagon ise 2 milyon 550 bin TL’den başlayan fiyatlarla tercih edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir