Eskişehir Emniyeti duyurdu: ‘Pavyondaki Afet cinayeti’ asılsız çıktı

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nce, bir eğlence mekanında “kendisini ‘Afet’ olarak tanıtan kadın için 4 erkeğin silahlı çatışmaya girdiği ve 1 kişinin öldüğüne” dair sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklandı. 

Eskişehir’de bir sosyal medya kullanıcısı, “Eskişehir’de bir pavyonda 4 kişi, Afet isimli kadın için birbirine girdi. Silahlı çatışma çıktı ve aralarından 1 kişi öldü. Uğruna katil oldukları Afet’in ise Ali Ergüven isimli bir erkek olduğu ortaya çıktı. Kadın taklidi yapıyormuş. Başka ülkede yaşayamam” paylaşımı yaptı. 

Paylaşım kısa sürede 500 bin görüntülemenin üzerine çıkarken, polis ekiplerince, bahsedilen olayla ilgili inceleme yapıldı.

Paylaşımdaki olayın asılsız olduğu tespit edilirken, sosyal medyada paylaşım yapan ilk kişinin kimliğinin tespit edilmesi için inceleme başlatıldı.

Konuya ilişkin Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sosyal mecralarda yayılan paylaşıma göre Eskişehir’de bir eğlence yerinde 4 kişinin birbirine girdiği ve çıkan silahlı çatışma sonucu 1 kişinin öldüğü şeklinde yapılan paylaşımın asılsız anlaşılmış olup, paylaşımı yapan şahsın kimlik tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir